Вопрос по физики
Анонимный
1 год назад

написати доповіть про українських космонафтів​

Ответы 1

Ответ:Леонід Каденюк (1951-2018)

Леонід Каденюк – перший (і поки єдиний) космонавт незалежної України. Народився в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області. У 1977 році закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів. У 1977-1979 рр. пройшов загальнокосмічну підготовку і отримав кваліфікацію космонавта-випробувача. Був космонавтом-випробувачем групи багаторазової космічної системи «Буран». З 1995 року перебував в групі космонавтів національного космічного агентства України. 19 листопада – 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ тривалістю 15 діб 16 годин в якості спеціаліста з корисного навантаження на американському космічному кораблі-шатлі «Колумбія» (STS-87), де виконував експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості ». Нагороджений медаллю США – НАСА «За космічний політ». Іменем Каденюка назвали відкритий в 2017 році астероїд.

Павло Попович (1930-2009)

Павло Попович родом з містечка Узин Київської обл. Він став першим українцем, який побував в космосі: в 1962 році провів на орбіті 3 дні в кораблі «Восток-4». Другий політ здійснив в 1974 на кораблі «Союз-14» як командир (15 діб). Попович мав з жінкою-космонавтом Валентиною Пономарьовою скласти перший в світі змішаний екіпаж, однак запланований на 1965 рік політ корабля «Восход-4» з таким екіпажем не відбувся. Був командиром одного з екіпажів, які повинні були виконати експедиції на Місяць з висадкою. Ці польоти були скасовані після успішної висадки американців на Місяць.

Анатолій Левченко (1941-1988)

Радянський космонавт українського походження народився у Харківській області в звичайній сім’ї. Здійснив один космічний політ тривалістю 7 діб 21 година 58 хвилин 12 секунд. Провів експеримент з дослідження можливості управління «Бураном» в період гострої адаптації до невагомості. За цей політ йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка». Відразу ж після повернення на землю провів ще один експеримент, спрямований на оцінку реакції пілота при управлінні «Бураном» після впливу факторів космічного польоту. Це 64-й космонавт СРСР і 207-ма людина у космосі, льотчик-космонавт СРСР (№ 63), капітан запасу.  Помер через 7 місяців після польоту, у віці 47 років, від пухлини головного мозку.

Георгій Шонін (1935-1997)

Народився в м. Ровеньки Луганської обл. У 1969 р брав участь в космічному польоті як командир корабля «Союз-6», тривалість якого становила 4 дні. Це був перший груповий політ трьох космічних кораблів (також летіли «Союз-7» і «Союз-8»), під час якого проводилося їх маневрування. Під час цього польоту вперше в світі відбулися в космосі експерименти з проведення зварювальних робіт на апаратурі, розробленій в Інституті електрозварювання ім. Є. Патона.

Леді-астронавти: три етнічні українки, які підкорили космос

Роберта Лінн Бондар (її батько родом з Івано-Франківської обл.) Стала першою канадською жінкою-астронавтом, що побувала в космосі. Здійснила космічний політ тривалістю більше 8 днів на шатлі «Діскавері» в 1992 році. Зараз займається науковою діяльністю.

Джудіт Рєзнік (дід емігрант з Києва). У 1984 році Джудіт (друга жінка-австронавтов з числа американських астронавтів) і інженер зробила космічний політ і провела в космосі 145 годин. Другий політ в космос став фатальним: Джудіт разом з командою загинула при старті шаттла “Челленджер” в 1986 році.

Хайді Пайпер  (батьки емігрували в США із Західної України) зробила два космічні польоти загальною тривалістю 27 діб і 5 виходів у відкритий космос (2006). У січні 2007 прилетіла в Україну, де відвідала рідне село батька – там живуть 16 її двоюрідних братів і сестер.

Володимир Ляхов (1941)

Уродженець м. Антрацита зробив три польоти в космос як командир кораблів «Союз-32» і станції «Салют-6» (посадка на «Союзі-34»), «Союз Т-9» та станції « Салют-7 »,« Союз ТМ-6 »з відвідуванням станції« Мир »(посадка на« Союзі ТМ-5 ») загальною тривалістю 333 діб. Три виходи у відкритий космос. У 1979 році встановив рекорд: найдовший період перебування в космосі. Він становив 175 днів 35 хвилин 37 секунд.

Объяснение:

Премиум статус
Получайте самые быстрые
ответы на свои вопросы
У вас остались
вопросы?