Вопрос по праву
Анонимный
1 год назад

Задача 1. До державного органу реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Київського р-ну м. Харкова звернулася гр-ка Швецова із заявою про реєстрацію шлюбу. При цьому вона пояснила, що особа, з якою вони вирішили зареєструвати шлюб, - гр-н Попов на день подання заяви є відсутнім, бо знаходиться у відрядженні за кордоном і повернеться до м.Харкова через 5 місяців. Гр-ка Швецова надала письмову заяву гр-на Попова, відповідно до якої останній згоден на реєстрацію шлюбу. У зв'язку з відсутністю гр-н Попов просить орган РАЦС, по-перше, прийняти його заяву про реєстрацію шлюбу з гр-й Швецовою і, по-друге, зареєструвати їх шлюб. Робітник органу РАЦС відмови у задоволенні заяви. У зв'язку з цим гр-ка Швецова звернулася до адвоката за роз'ясненням питання. Дайте юридично обґрунтоване пояснення по справі.​

Ответы 1

Ответ:

Відмова законна, оскільки заява Попова мала бути нотаріально посвідчена та подана повноважним його представником, а не у простій письмовій формі, окрім того, він має бути особисто при реєстрації шляюбу, а буде за кордоном  більше 3 місяців ще

Объяснение:

Як визначено частинами 1, 2 статті 28 Сімейного кодексу України: заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором; заява подається  жінкою та чоловіком особисто.

Однак, частиною 3 відповідної сттатті визначено, що, якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

Окрім того, згідно частини 4 статті 28 Сімейного кодексу України установлено, що якщо реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність після спливу трьох місяців від дня її подання.

Отже, враховуючи тривале відрядження (5 місяців), така заява і не може фактично бути прийнята, оскільки відкладення реєстрації шлюбу може бути не більге ніж на три місяці.

Так, як визначено частиною 3 статті 32 Сімейного кодексу України, якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більш як на три місяці.

Премиум статус
Получайте самые быстрые
ответы на свои вопросы
У вас остались
вопросы?