Ответы 1
Відповідь:
1.б) Q = Pt
2.б
В даному випадку зручно користуватися формулою б) Q = I²Rt, де I - струм, R - опір провідника, t - час. Оскільки провідники паралельно з'єднані, то струм в кожному провіднику буде однаковим, тому кількість теплоти, що виділяється в кожному провіднику, залежатиме лише від опору та часу. Отже, для порівняння паралельно з'єднаних провідників можна використовувати формулу Q = I²Rt.
3. Теплова дія струму грунтується на явищі джоулівого нагріву провідника, коли струм проходить через нього і зустрічає опір, що призводить до виділення тепла.
4.Якщо провідники з'єднані послідовно, то струм через них буде однаковий, а отже, найбільш потужним буде ніхромовий провідник, який має найбільший опір.
5. а) Якщо провідники з'єднані паралельно, то на кожен з них буде падати одна і та ж напруга, а отже, найбільш потужним буде провідник з найбільшим значенням Q/t, тобто з найбільшим значенням питомої потужності. У цьому випадку, найбільш потужним буде ніхромовий провідник.
6. а)У плавких запобіжниках використовують тонкий дріт з тугоплавкого металу.
7. б
8. а)Кількість теплоти, яку віддає електроплитка за 1 секунду залежить від потужності, яка визначається як добуток напруги на струм. При скороченні спіралі, її опір зменшиться, що при постійній напрузі призведе до збільшення струму, який протікає через спіраль. Отже, потужність електроплитки збільшиться, а це означає, що кількість теплоти, яку вона віддає за 1 секунду, також збільшиться
9.
Q = I^2 * R * t,
де I - сила струму, що протікає через плитку, R - опір плитки, t - час.
Якщо опір плитки збільшити вдвічі, то R стане 2R, а якщо силу струму зменшити вдвічі, то I стане I/2. Отже,
Q' = (I/2)^2 * 2R * t = (1/4) * I^2 * R * t.
Таким чином, кількість теплоти зменшиться вчетверо (Q' = 1/4 * Q), якщо опір плитки збільшити вдвічі, а силу струму зменшити вдвічі.
Пояснення:
ответы на свои вопросы
вопросы?